Důležitá zpráva pro zájemce o čtyřleté studium

Důležitá zpráva pro zájemce o čtyřleté studium

Důležitá zpráva pro zájemce o čtyřleté studium na všeobecném gymnáziu

Očekávané se stalo skutečností. Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy rozhodlo dne 27. 3. 2023 pod č. j. MSMT-31192/2022-7 o zapsání čtyřletého studia v denní formě do školského rejstříku. Bankovní akademie – Gymnázium a Střední odborná škola, a.s (Gymnázium Kodaňská) tak od příštího školního roku (2023 / 2024) bude realizovat studium jak v osmiletém, tak čtyřletém cyklu v denní formě studia. Termín podání přihlášky na čtyřleté studium je do 15. května 2023 včetně. K přihlášce je nutno doložit výsledky z JPZ (ČJ + M).

Toto je výtečná a dlouho očekávaná zpráva zejména pro rodiče žáků devátých tříd, kteří se ve školním roce 2022 / 2023 hlásí na čtyřleté studijní obory. Jsme tak schopni nabídnout uplatnění třiceti absolventům ZŠ, kteří mají v úmyslu začít studovat na všeobecném gymnáziu od září 2023.

Ředitelka Bankovní akademie – Gymnázium a Střední odborná škola, a.s. (Gymnázium Kodaňská) rozhodla v souladu s paragrafem 60 odst. 1 školského zákona o konání přijímacího řízení v termínu:

22. května 2023  a 24. května 2023.

Podrobnosti o konání přijímacího řízení naleznete na naší webové stránce v sekci Pro zájemce – přijímací řízení.

Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte studijní odd. Bankovní akademie – Gymnázium a Střední odborná škola, a.s (Gymnázium Kodaňská), nejlépe telefonicky na telefonním čísle 210 088 811

Těšíme se na setkání s vámi.

Marek Matějka
výkonný ředitel