Adaptační kurz kvinty

Adaptační kurz kvinty

13.09.2022

Žáci kvinty absolvovali Adaptační kurz v období 5. 9. - 8. 9. 2022 v penzionu U Dána v Horním Maršově v plném počtu.

Díky hrám a soutěžím se vzájemně poznali a prověřili si své možnosti, dovednosti a znalosti. 

Každé ráno začínalo rozcvičkou už v 7:00 hodin. V průběhu dne se pak kvintáni věnovali různým aktivitám, které zahrnovaly například procházku na Česko polskou hranici, lesní stavby, házení šiškami na terč nebo běh stanovišti (rybáři a rybičky, panák, hod na koš,  nožičkovanou, skok přes lano, kriket a překážková dráha). Trénovali také své hlavičky hádáním slov a slovních spojení a to formou pantomimy nebo opisováním (nesmím použít ani hádané slovo a ani jeho kořen). Zkusili také kouzlo tiché pošty, kdy z věty: “Jsem jeřabina, když prší, tak se červenám“, vznikla věta: „Život je dobrý“. Což může znamenat, že je celá třída velmi optimisticky naladěna.

Jako nejnáročnější aktivita se jevil pochod po hřebenech Krkonoš, kde si žáci ověřili nejen fyzickou zdatnost, ale i psychickou odolnost.

Poslední večer si kvintáni zvolili svého předsedu a místopředsedu, tedy osoby, které budou prezentovat názory třídy ve Školním parlamentu. A také další důležité pozice jako pokladníka, zdravotníka a třídního kreativce.

Počasí se vyvedlo na jedničku. Krásnou přírodu Krkonoš si všichni užili plnými doušky.

Průběh celého Adaptačního kurzu si můžete prohlédnout v následující fotogalerii.

Již teď se těší na další školní výlet.

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg