Exkurze kvinty v TV Seznam

31.01.2019

Dne 28. 1. 2019 navštívila španělská část kvinty redakci televize Seznam. Cílem této exkurze bylo přiblížit si práci jednotlivých oddělení, které se podílejí na vzniku celého vysílání, a seznámit se s prostředím, kde se televizní pořady natáčejí. Během zajímavého výkladu Tomáše Pánka, manažera pro digitální komunikaci pro televizi a zpravodajství, jsme si prošli celou budovu Seznamu od maskérny přes redakční „newsroom“ až po jednotlivá vysílací studia. V rámci prohlídky si někteří žáci vyzkoušeli práci hlasatele a pomocí čtecího zařízení přednesli události, které se ten den odehrály.

Exkurze je součástí projektu Mediální tvorba, na kterou studenti navážou svou vlastní produkcí v podobě jednoho dílu Televizních novin ve španělském jazyce.

Radka Johnová