Lyžařský kurz

20.02.2023

Ve dnech 19.2. - 25.2. se žáci nižšího gymnázia zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Jizerských horách.

Program, který byl pro žáky připraven, musel být operativně měněn z důvodu nepříznivých sněhových podmínek, ale i tak si žáci zalyžovali ve skiareálech Rejdice, Tanvaldský Špičák a U Čápa.

Zároveň si také vyzkoušeli běžecké lyžování. Pro řadu žáků to byla vůbec první zkušenost s běžkováním a s přehledem zvládli i celodenní výlet.

Každý večer byl připraven vzdělávací program ve formě přednášek o sjezdových a běžeckých lyžích, o vybavení a bezpečnosti. Ve čtvrtek byl pozván člen horské služby, který žáky seznámil s prací členů HS.

Na žáky čekala také řada her a soutěží, do kterých se pouštěli s velkým nadšením.

Závěr týdne jsme zakončili slalomovým závodem a večerní diskotékou.

Děkujeme žákům za účast na kurzu a rodičům za spolupráci a příkladnou komunikaci.

Petra Bláhová

hory_01.jpg hory_02.jpg hory_03.jpg hory_04.jpg hory_05.jpg hory_06.jpg