Slavnostní zahájení nového školního roku

02.09.2019

V pondělí 2. září 2019 proběhlo slavnostní zahájení nového školního roku v Kongresovém centru VŠFS. Zúčastnili se ho jak žáci osmiletého gymnázia, tak střední odborné školy, ale i pedagogové a rodiče žáků, zejména primánů.

Po doznění zvuků české státní hymny ředitel seznámil přítomné s novinkami v rámci Bankovní akademie, představil pedagogický sbor a přivítal žáky obou vzdělávacích větví školy, přičemž jim popřál hodně úspěchů a vyjádřil pevné přesvědčení, že škola bude poskytovat stále vyšší kvalitu standardů výuky. Na závěr setkání zazněly tóny studentské hymny Gaudeamus igitur, původním jménem De brevitate vitae, z roku 1781.

Po skončení společné části zahájení školního roku třídní profesoři odvedli žáky do kmenových tříd. První školní den byl zakončen před jedenáctou hodinou dopolední. Jsme rádi, že se po prázdninách všichni setkali ve zdraví a dobré náladě. Od úterý 3. 9. 2019 už začne škole „ostrý“ provoz.

Marek Matějka