Vánoční turnaje

Vánoční turnaje

09.01.2023

Žáci nižšího gymnázia naší školy se 20. 12. 2022 utkali ve vánočním futsalovém turnaji a vánočním turnaji ve vybíjené. Turnaje se konaly ve sportovní hale, kde se za podpory svých spolužáků zúčastnily všechny třídy od primy až po obě kvarty. Jednotlivá utkání byla vyrovnaná a o vítězích a poražených rozhodovaly malé chybičky. S vánočním fustalovým turnajem se nejlépe vypořádala 4.B8, která si dokráčela pro vítězství. Vánoční turnaj ve vybíjené vyhrálo družstvo 3. A8.

Žáci vyššího gymnázia se 21. 12. 2022 střetli při vánočním volejbalovém turnaji (VAVOT). VAVOT měl vysokou kvalitu. Zúčastnily se týmy 4. A8, 4. B8, 6. A8, 7. A8 a 8. A8. Až poslední utkání skupiny rozhodlo o vítězi, kterým se nakonec stali žáci spojených kvart. Vítěz VAVOTu se v exhibičním utkání střetl s týmem zástupců pedagogů, kteří po nepřesvědčivém prvním setu dokázali utkání zlomit ve svůj prospěch a zvítězili 2 : 1 na sety.

Oba dny se hrálo v duchu fair-play a respektu vůči soupeřům i svým spoluhráčům. Nutné je říci, že všechny týmy byly koedukované, tedy smíšené. Musíme podotknout, že dívky vůbec nezaostávaly za chlapci, ba naopak v některých fázích turnaje rozhodovaly svými brankami a body o vítězství svého týmu. Atmosféra v obou dnech byla omračující. Fanoušci se svými pokřiky, transparenty a hesly snažili podpořit své favority, co to jen šlo.
Chtěli bychom všem poděkovat za účast, ať už na hřišti nebo v hledišti a těšíme se na další ročníky turnajů.

Lukáš Rejka
vyučující TV